Zadzwoń: 575 (pokaż)

Siedzisko do kąpieli niezbędne do wyposażenia łazienki dla seniora

Starość wymaga rewizji zwykłego trybu życia, a czasem nawet remontu mieszkania. Z biegiem lat ludziom coraz trudniej się poruszać i najczęściej nie mogą się już obejść bez dodatkowych narzędzi pomocniczych. Jednym z nich jest siedzisko do kąpieli dla osób starszych.

Wyposażenie łazienki dla seniora

Łazienka musi być dostosowana do możliwości osoby starszej. Kabina prysznicowa zakłada obecność krzesła w środku, które zostanie prawidłowo zamocowane. W łazience powinno znaleźć się lustro, które można uchylać oraz siedzisko do wanny wykonane z trwałego materiału. Należy pamiętać, że w podeszłym wieku używanie nawet najpopularniejszych przedmiotów może być utrudnione.

Na przykład kabina prysznicowa powinna mieć niski próg i wygodne drzwi. A także poręcze w środku, za które można się złapać. Ważne jest, aby podłoga była antypoślizgowa. Wybór innych urządzeń jest bardzo szeroki. Różnią się rozmiarem, sposobem mocowania i materiałem, a także maksymalną wagą, jaką mogą wytrzymać. Rodziny mieszkające ze starszą osobą powinny rozważyć zakup dla nich siedziska łazienkowego. Jeżeli nastąpiło zaburzenie funkcji motorycznych przyjęcie prawidłowej pozycję w wannie, jest to dość trudne. Pomaga w tym specjalne krzesło, ponieważ w przeciwnym razie istnieje znaczne ryzyko poważnych obrażeń. W przypadku siedziska ryzyko jest znacznie mniejsze. Również dzięki takiemu urządzeniu kąpiel będzie wygodna nie tylko dla osoby starszej, ale także dla innych członków rodziny.

Zalety przygotowania odpowiedniego miejsca do kąpieli dla osoby starszej

Krzesła do kąpieli mogą wyglądać dziwnie na zewnątrz, ale zapewniają ogromne wsparcie dla osób starszych:

  • Niska cena. Rodziny opiekujące się osobami niepełnosprawnymi doskonale zdają sobie sprawę z kosztów zapewnienia im wszelkich potrzebnych udogodnień. Ale zakup siedziska do kąpieli nie wiąże się z dużymi kosztami.
  • Trwałość i jakość. Krzesła do kąpieli produkowane są z niezawodnych elementów złącznych, które nie będą się ślizgać na emalii.
  • Rodzaje siedzeń. Dla każdej osoby konieczne jest znalezienie dokładnie takiego siedziska, które nie tylko jej pomoże, ale także nie spowoduje dyskomfortu podczas użytkowania.

Metody mocowania

  • Siedzenia obrotowe. Ten model jest ogólnie dostępny na rynku i posiada mocną konstrukcję. Dla seniorów będzie świetnym pomocnikiem, ponieważ nie trzeba najpierw wchodzić do wanny, aby usiąść. Wystarczy odwrócić krzesło do siebie, usiąść na nim i obrócić do wanny. Jest to bardzo wygodne.
  • Regulowane siedzenia.To kolejny bardzo dobry wybór dla seniora.To krzesło ma wysuwane nogi. Na ich końcach znajdują się specjalne gumowe podkładki, które zapobiegną przesuwaniu się krzesła po powierzchni. Najczęściej mają specjalne oparcia i podpórki na łokcie. A dzięki wysuwanym nogom siedzisko można wygodnie dopasować do siebie.
  • Składany. Główną cechą tych krzeseł jest to, że można je składać. Jest to idealne rozwiązanie do małych wanien, w których jest mało miejsca.
  • Ponieważ mocowanie w wannie może wydawać się niewystarczająco niezawodne, aby uniknąć obrażeń, produkowane są krzesła mocowane do sufitu za pomocą haków.

Według materiałów produkcyjnych

  • Największym popytem cieszą się krzesła z drewna. Wykonane są z naturalnego drewna, gładkie i nie podrażniające skóry. Szkielet takiego siedziska pozostaje metalowy, ale wokół niego wyłożony jest drewnianymi listwami. Pomaga to wydłużyć żywotność oprawy, jej wytrzymałość i odporność na duże obciążenia.
  • Ponieważ plastik jest gorszy niż drewno, te siedzenia najlepiej nadają się dla dzieci, a nie dla osób starszych. Ponadto plastik może przyklejać się do skóry. Ale jeśli krzesło jest wykonane z materiałów kompozytowych, będzie w stanie wytrzymać ciężar seniora.

Istnieje wiele modeli i rodzajów siedzisk, ale przed zakupem należy dokładnie przemyśleć, które krzesło jest odpowiednie dla konkretnej starszej osoby. Wcześniej należy skonsultować się z lekarzem, aby całkowicie usunąć ryzyko uszczerbku dla zdrowia. Przed zakupem ważne jest również zmierzenie parametrów wanny, w której będzie montowane krzesło. Dopiero potem można rozpocząć selekcję, aby nie popełnić błędu i nie kupić nieodpowiedniego modelu. Za pomocą urządzeń wspomagających osoby niepełnosprawne i starsze będą mogły samodzielnie zadbać o higienę.

Pozostałe wpisy