Zadzwoń: 575 (pokaż)

Opieka nad osobami starszymi z zamieszkaniem w Gdańsku

Całodobowa opieka nad Seniorem

Dlaczego tu jesteś?

Szukasz całodobowej opiekunki seniora, która mogłabym zamieszkać z Twoimi Dziadkami lub Rodzicami.

Obojętne czy to pierwszy raz, kiedy zmierzyłeś się z tą sytuacją, bo Senior został dopiero co wypisany ze szpitala, czy miał już wcześniej opiekunki, które z nim mieszkały jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Przeprowadzimy Cię przez cały proces rekrutacji oraz oswajania się z myślą o konieczności zapewnienia całodobowej opieki. Jesteśmy liderami tej formy pomocy w Gdańsku, Trójmieście oraz w całej Polski. Zaufały nam tysiące rodzin. Większość naszych klientów do nas wraca albo jest z polecenia.

Opiekunowie zajmują się Podopiecznym realizując zadania wg. wytycznych Rodziny, w szczególności takie jak:

Pranie

Higiena Seniora

Przygotowywanie i podawanie posiłków

Prasowanie

Zakupy

Sprzątanie

W celu uzyskania dalszych informacji bądź chęci umówienia wizyty, prosimy o kontakt z biurem.

Telefon: 575 (pokaż)

W jaki sposób mi pomożecie?

Dla naszych klientów przeprowadzamy rekrutację opiekunek seniora z zamieszkaniem w Gdańsku oraz Trójmieście. Po wstępnym kontakcie prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia Seniora oraz warunków mieszkaniowych. To moment, w którym możesz zaznaczyć, czego oczekujesz od opiekunki oraz z jakimi trudnościami może się zmierzyć. Warto wspomnieć o wszelkich chorobach a także jakichkolwiek dodatkowych informacjach, które mogą dla nas stać się cenne w prowadzeniu procesu rekrutacji i przydzielania opiekuna.

Pamiętaj, że dobre określenie oczekiwań i wymagań prowadzi do ograniczenia wzajemnych nieporozumień i konfliktów w przyszłości. Jest to jeden z wielu elementów, ze względu na które klienci korzystają z naszych usług. Nie wahamy się odrzucić kandydata, albo powiedzieć mu wprost o oczekiwaniach i warunkach. Rodziny poszukujące opieki nad seniorami z zamieszkaniem często ukrywają niektóre informacje albo nie są w stanie asertywnie postawić wymagań przed opiekunem. To dlatego, statystycznie, opiekunki które przydzielamy 90% częściej spełniają oczekiwania rodzin i Seniorów, niż te odnalezione na własną rękę.

Nie dzielimy się naszą specjalistyczną wiedzą, ale działając na rynku od 2015 roku zdążyliśmy nauczyć się pewnych schematów, zachowań, które powinniśmy odrzucać na etapie rekrutacji. Powierzając nam przeprowadzenie tego procesu płacą Państwo za bezpieczeństwo oraz spokojną głowę.

Kto do mnie przyjedzie?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, prowadzona przez nas rekrutacja opiera się na wypracowanych przez lata regułach i procesach. W jej trakcie staramy się z jednej strony wybrać osobę, która spełni oczekiwania rodziny a z drugiej strony przydzielić opiekuna empatycznego, energicznego i uczciwego. Nie ma zatem jednolitego opisu opiekuna osoby starszej z zamieszkaniem, ale wszystkie spełniają następujące kryteria:

  • mówią dobrze po polsku (większą część naszej bazy stanowią Panie z Polski)
  • mają doświadczenie w zakresie opieki nad seniorem z zamieszkaniem
  • są gotowe pracować przy całodobowej opiece seniora w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz na terenie całego województwa pomorskiego
  • gotują, piorą, zajmują się higieną, robią zakupy oraz wykonują wszelkie podstawowe czynności domowe
  • mają mnóstwo pozytywnej energii
  • mają cierpliwość do osób starszych

A może jeszcze nie czas na opiekę całodobową?

Zawsze decyzja o przydzieleniu opiekuna w danej formie powinna należeć do rodziny, i co ważne, a o czym często dzieci lub wnuki zapominają, powinna zostać zaakceptowana przez Seniora. Jest to niezbędny element, ponieważ często osoby starsze, którym przydzielana jest opieka w przeróżne sposoby sabotują pracę opiekuna, doprowadzając do licznych konfliktów z nim samym jak i innymi członkami rodziny.

Wobec tego, sugerujemy przeprowadzenie rozmowy z naszym starszym bliskim i przekonanie go do pomysłu całodobowej opieki. Niestety, z naszego doświadczenia wynika, że w stanach, w których Senior nie jest w stanie sam sobą się zaopiekować lub opieka na godziny jest niewystarczająca, alternatywą pozostaje przeprowadzka do domu opieki albo przydzielenie opiekuna seniora z zamieszkaniem. Warto uzmysłowić taki wybór Seniorowi, który najczęściej decyduje się oczywiście na pozostaniu w swoim miejscu zamieszkania.

Warto nadmienić, że opieka w systemie całodobowym, nie naraża starszej osoby na dodatkowe stresy związane z przeprowadzką do innego miejsca. Jest zatem optymalna, jeśli wziąć pod uwagę komfort rodziny, Seniora oraz koszty usługi.

 

Dlaczego Trusty?

Jesteśmy liderem w zakresie całodobowej opieki nad seniorami w Trójmieście oraz całej Polski. Nasze wieloletnie doświadczenie owocuje długą współpracą z wieloma rodzinami. Staramy się wprowadzić Cię w cały proces maksymalnie spokojnie i profesjonalnie. Działamy także w mniejszych miejscowościach i na wsiach. Opiekujemy się seniorami w każdym stanie. Zadzwoń i przekonaj się, że możesz nam zaufać! 🙂

 

Formularz kontaktowy


    Aby wysłać formularz wykonaj działanie matematyczne poniżej: