Zadzwoń: 575 (pokaż)

Opieka nad osobami starszymi z zamieszkaniem Łódź

Całodobowa opieka nad Seniorem

Całodobowa opieka nad osobą starszą
z zamieszkaniem w Łodzi

W odpowiedzi na zapotrzebowanie zapewnienia opieki w formie opieki całodobowej oferujemy przydzielenie sprawdzonego opiekuna, który zamieszkuje wraz z Seniorem będąc do dyspozycji jego i rodziny przez cały czas. W naszych bazach posiadamy ponad tysiąc osób, które po przeprowadzeniu starannego procesu rekrutacji możemy Państwu z pełną odpowiedzialnością rekomendować. Zdajemy sobie sprawę, że opieką nad seniorami zajmują się często osoby z przypadku, które wykonują swoją pracę mechanicznie czy bez zaangażowania. Nigdy nie współpracujemy z takimi osobami, które odsiewamy już na pierwszych etapach rekrutacji. Jesteśmy pewni współpracujących z nami opiekunów, dlatego zawsze udzielamy Państwu dwutygodniowej bezpłatnej gwarancji. W trakcie tego okresu mogą się Państwo do nas zwrócić, a my wymienimy opiekuna na nowego. Wszyscy opiekunowie mogą świadczyć usługi całodobowej opieki zarówno na terenie miasta Łodzi, jak i terenie województwa łódzkiego.

Nie ma dla nas znaczenia stan podopiecznego, pomagamy Seniorom leżącym, używającym pampersów, w stanach paliatywnych, po wyjściu ze szpitala itp. W takich przypadkach często tylko całodobowa opieka nad seniorem odpowiada zapotrzebowaniu ze strony rodziny. Tylko wtedy jesteśmy bezpieczni i czujemy, że nasz dziadek czy rodzic jest zadbany.

Opiekunowie zajmują się Podopiecznym realizując zadania wg. wytycznych Rodziny, w szczególności takie jak:

Pranie

Higiena Seniora

Przygotowywanie i podawanie posiłków

Prasowanie

Zakupy

Sprzątanie

W celu uzyskania dalszych informacji bądź chęci umówienia wizyty, prosimy o kontakt z biurem.

Telefon: 575 (pokaż)

Kto decyduje się na całodobową opiekę nad seniorem?

Tak jak wspomniano wcześniej, na usługę opieki osoby starszej z zamieszkaniem najczęściej decydują się rodziny, które nie mogą pozwolić na to, aby Senior zostawał bez pomocy na choćby parę godzin. Rodziny stające w takiej sytuacji mają do wyboru albo umieszczenie starszego krewnego w domu opieki albo zapewnienie stałej, całodobowej opiekunki.
Rozumiemy i szanujemy decyzję każdej rodziny, w polskiej kulturze zakorzenione jest jednak przekonanie (jak wskażemy dalej, częściowo słuszne) o konieczności opieki w miejscu zamieszkania. Na przykładzie innych krajów uważamy, że pierwszym krokiem do zapewnienia całodobowej opieki w tego typu instytucjach, powinna być świadoma zgoda i akceptacja samego Seniora, wyrażona wcześniej. Chyba jeszcze zbyt krótko w zbiorowej świadomości funkcjonują tego typu instytucje i wciąż cieszą się złym PR-em, ponieważ Seniorzy niechętnie chcą opuścić swoje mieszkanie i przenieść się to domu opieki.
W kontekście komfortu psychicznego Seniora, należy podkreślić, że jakiekolwiek zmiany otoczenia, przedmiotów, układów mebli, jadłospisów, harmonogramu dnia czy przyzwyczajeń są silnym stresem.
Aby ograniczyć stres, staramy się zatem zapewnić odpowiednią pomoc. Na terenie dużego miasta, jakim jest Łódź, podjechanie raz, dwa razy dziennie do rodziców czy dziadków może zająć wiele godzin. Często jest także niewystarczające. W takich właśnie wypadkach, mogą się Państwo zdecydować na nasze usługi rekrutacji opiekunek osób starszych z zamieszkaniem w mieszkaniu Seniora.

Kim jest opiekunka seniora z zamieszkaniem?

Zarówno w Łodzi, jak i na terenie całej Polski, prowadząc rekrutacje stosujemy nasz jednolity system: Standard Rekrutacji Opiekuna. Na jego podstawie, w trójstopniowym procesie wyłaniania kandydata, wybieramy wyłącznie osoby, które:

  • mają predyspozycje do całodobowej opieki seniora
  • są nieskazitelnego charakteru
  • mają odpowiednią energię oraz umiejętności potrzebne przy pracy jako opiekun osoby starszej z zamieszkaniem
  • mówią po polsku w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację (w swojej bazie mamy zarówno osoby z Polski jak i z Ukrainy)
  • mają cierpliwość i odpowiednie podejście do Seniorów

Dlaczego jesteśmy liderami opieki seniora z zamieszkaniem w polsce?

Całodobową opieką nad osobami starszymi zajmujemy się od 2016-stego roku. Przez ten czas zdobyliśmy niezbędne doświadczenie, poznaliśmy różne typy opiekunek nad osobami starszymi, mierzyliśmy się także z przeróżnymi stanami zdrowia podopiecznych. Przez te lata nauczyliśmy się zwracać uwagę na rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia i z roku na rok uświadamiamy sobie, że nasza praca, mimo że ciężka, jest potrzebna.
Większa część naszych klientów pochodzi z polecenia lub wraca, aby skorzystać z naszej pomocy ponownie. Ze względu na wielkość miasta, duża ich część pochodzi z Łodzi oraz z terenu województwa łódzkiego.

Co możemy zaoferować

  • przeprowadzenie rekrutacji i przydzielenie kompetentnego i doświadczonego opiekuna
  • dobór opiekunki pod konkretny przypadek i stan zdrowia podopiecznego
  • darmową, dwutygodniową gwarancję po przyjeździe, dzięki której masz pewność, że całodobowa opiekunka seniora będzie Ci odpowiadała
  • nasze pięcioletnie doświadczenie i rady związane ze sprzętem rehabilitacyjnym, dostosowaniem mieszkania, współpracy z opiekunką itp.
  • rabat w przypadku skorzystania z naszych usług ponownie

Jeśli szukasz opiekunki osoby starszej z zamieszkaniem oraz masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie.