Zadzwoń: 575 (pokaż)

Przydatne pomysły na prezenty dla seniorów

Znalezienie prezentu dla seniora jest dość trudne. Nawet na bezpośrednie pytanie starsi ludzie zwykle odpowiadają „nic nie potrzebuję”. Ale przecież nikt nie chce przyjść z pustymi rękami na urodziny lub w odwiedziny. Oczywiście najlepsze prezenty dla seniorów to uwaga i wspólny czas. Ale niektóre prezenty mogą uczynić życie starszych osób łatwiejszym, ciekawszym i przyjemniejszym.

Wybór pomysłów na zabawne i edukacyjne prezenty dla seniorów

Osoby starsze mają dużo wolnego czasu. Okazuje się, że ludzie „starej daty” prawie całe życie spędzili na pracy i nie wiedzą, jak się bawić. Odpowiednio dobrane prezenty pomogą rozjaśnić samotność, a także zachować bystrość umysłu.

Możesz podarować:

  • Zestawy do malowania po numerach (dla dorosłych)
  • Duże puzzle dla dorosłych
  • Kolekcjonerskie szachy lub grę planszową.

Inną opcją dla fanów rodzinnych wieczorów jest gra Scrabble z dużymi żetonami. Starzy ludzie chętnie spotkają się z przyjaciółmi lub członkami rodziny i zapamiętają słowa (a może nauczą się nowych).Tym, którzy szukają czegoś, co zadowoli seniora, można doradzić digitalizację (nadawanie postaci cyfrowej) starych fotografii. Z pewnością starsze osoby zgromadziły całe albumy ze zdjęciami. Ale wersje papierowe można łatwo zgubić lub uszkodzić. I ważne jest, aby zachować cenne wspomnienia z czasów młodości i przekazać potomnym. Warto poświęcić trochę czasu na skanowanie i przywracanie zdjęć. Teraz, nawet, jeśli staruszek musi iść do domu opieki, cała jego historia nie zniknie, ale zmieści się w jednym gadżecie. Jeśli masz umiejętności korzystania z najprostszych edytorów, możesz stworzyć wideo z wyborem zdjęć i nostalgiczną muzyką.

Przydatne przytulne prezenty dla seniorów

Zazwyczaj starsi ludzie nie prowadzą bardzo aktywnego trybu życia, spędzają dużo czasu w łóżku. Dlaczego nie sprawić, by ich pobyt w domu był wygodniejszy? Szczególnie ważne jest posiadanie przytulnych, oryginalnych rzeczy osobom które mieszkają w domu seniora lub ośrodku rehabilitacyjnym.

Koc grawitacyjny

Koce grawitacyjne dopiero zyskują na popularności. Wiadomo już, że takie modele działają uspokajająco, łagodzą stres To prawda, że trzeba wziąć pod uwagę, że waga koca może osiągnąć 10 kilogramów. Jeśli to możliwe, warto udać się do sklepu z seniorem i specjalista wybierze najlepszą opcję, która nie zakłóci snu, a wręcz przeciwnie, złagodzi bezsenność.

Podgrzewany koc

Często osoby starsze mają spowolniony metabolizm i upośledzone krążenie krwi, w wyniku, czego nawet w ciepłym pomieszczeniu mogą zmarznąć. Podgrzewany koc z funkcją automatycznego wyłączania jest całkowicie bezpieczny. Idealny prezent dla starszego mężczyzny lub kobiety cierpiących na artretyzm, bóle stawów. Miło jest położyć się w ciepłym łóżku i odpocząć po długim dniu. Droższe modele mogą dostosować się do temperatury otoczenia. Seniorowi nie będzie ani za gorąco, ani za zimno.

Przydatne prezenty dla miłośników czytania

W starszym wieku zazwyczaj jest dużo wolnego czasu, który można poświęcić na czytanie. Ale zdrowie nie pozwala już na wchłanianie książek jedna po drugiej. Ale niektóre prezenty dla seniorów pomogą cieszyć się ulubionym hobby.

Tablet z audiobookami

Jeśli Twoi dziadkowie nie mogą już samodzielnie czytać, audiobooki będą świetnym wyjściem. Możesz podarować niedrogi tablet, za pomocą, którego starsza osoba może słuchać plików audio. Najlepiej wcześniej pobrać kilka książek i przygotować szczegółowe instrukcje dotyczące włączenia ścieżek audio.

Lupa LED

Jeśli seniorowi wygodniej jest czytać zwykłe papierowe książki, gazety, a wzrok już zawodzi, podaruj lupę z podświetleniem. Taki prezent jest niedrogi, ale na pewno będzie używany, na co dzień.

Jeśli absolutnie nie masz pojęcia, co podarować starszej osobie na urodziny, zawsze możesz kupić ulubione owoce, słodycze, herbaty. Najważniejsze jest, aby wcześniej dowiedzieć się, czy senior nie cierpi na alergię i które produkty są dozwolone, a które nie.

 

 

Pozostałe wpisy