opieka seniora wrocław

Menu

Masz wątpliwości lub pytania?

Nie wiem czy mój Tato/Mama potrzebuje już opieki... Czy to już ten wiek?

Jeśli osoba starsza cierpi na przewlekłe choroby, ma problemy z wykonywaniem prostych czynności dnia codziennego, zapomina o różnych rzeczach, coraz rzadziej wychodzi na dwór, ze zwiększoną częstotliwością kontaktuje się z członkami rodziny i prosi ich o załatwienie jakichś spraw lub pomoc w domu, to znaczy, że najprawdopodobniej potrzebuje pomocy. W takim wypadku opiekun z pewnością pomógłby Seniorowi, a także odciążyłby i pozwoliłby rodzinie być spokojną.

Co jest największym problemem starszych osób?

Samotność. W naszej pracy zwracamy szczególną uwagę na to, żeby Seniorzy nie czuli się samotni. Z perspektywy osoby, która widzi się, lub rozmawia, z bliskimi łącznie 2 godziny w tygodniu, każda możliwość rozmowy z inną osobą jest cenna. Opiekun Trusty będzie towarzyszem starszej osoby, której pomaga.

Dlaczego mam zdecydować się na Waszych opiekunów, skoro mogę sama kogoś zatrudnić?

Po pierwsze: weryfikujemy opiekunów, każdy z nich przechodzi rozmowę kwalifikacyjną oraz pisze test predyspozycji psychologicznych.

Po drugie: działamy legalnie, na nasze usługi możemy wystawić fakturę.

Po trzecie: zapewniamy możliwość zmiany opiekuna na innego podczas trwania opieki.

Po czwarte: zapewniamy Seniorom pakiet usług dodatkowych, w tym spotkania z geriatrą, lekarzem rehabilitantem etc.

Po piąte: stale kontrolujemy jakość opieki.

Po szóste: ustalamy jasne zasady współpracy – jakie czynności wykonuje opiekun, zasady rozliczania się z Klientem lub Seniorem (opiekun ma obowiązek rozliczania się paragonami z każdych wydatków).

Po siódme: przy regularnej opiece dostarczamy cotygodniowe raporty naszym Klientom.

Po ósme: jesteśmy najlepsi we Wrocławiu – większość naszych Klientów pochodzi z polecenia.

Moja Babcia nie chce aby przychodził do niej ktoś obcy. Co zrobić?

Zawsze Senior musi zaakceptować to, że będzie zjawiała się u niej osoba do pomocy. Najlepiej unikać słowa opiekunka lub opiekun – kojarzy się to osobom starszym z opieką nad dziećmi i skłania do refleksji na temat swoich słabości. Najlepiej określać taką osobę mianem "Pani lub Pana do pomocy". Podkreślamy, że Starsza Osoba musi sama zaakceptować taki pomysł. W przeciwnym wypadku, mogą narodzić się konflikty między opiekunem a Seniorem. W naszej pracy mierzyliśmy się z takimi przypadkami. Najlepiej skontaktować się z nami - wspólnie postaramy się znaleźć sposób, aby przekonać Seniora do opieki.

Czy możecie zaopiekować się moim Tatą poza Wrocławiem? Mieszkamy w małej miejscowości na Dolnym Śląsku.

W formie godzinowej (np. 3 razy w tygodniu po 2 godziny) opiekujemy się osobami wyłącznie we Wrocławiu oraz w miejscowościach, do których dojeżdża wrocławska komunikacja miejska (np. Bielany Wrocławskie, Wysoka).

W formie całodziennej (8 godzin) opiekujemy się osobami w promieniu 35-ciu kilometrów od Wrocławia (zasięg wyznaczają Oława, Trzebnica,Oleśnica, Sobótka i Środa Śląśka).

W formie całodobowej (24 godziny na dobę) opiekujemy się osobami z województwa dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego oraz łódzkiego.

Od czego zależą ceny waszych usług?

Na cenę za godzinę opieki mają wpływ: ilość godzin w tygodniu, długość opieki, rodzaj czynności wykonywanych przez opiekuna, stan Seniora, miejsce zamieszkania. Nasze ceny staramy się ustalić na najmożliwiej najniższym poziomie, biorąc pod uwagę godne wynagrodzenie opiekuna oraz wszelkie wymogi prawne, takie jak podatki czy składki ZUS. Im dłuższy jest czas współpracy i im więcej godzin opieki dziennie, tym cena jest niższa.

Wypadł mi pilny służbowy wyjazd, czy możecie się zaopiekować moim rodzicem wyjątkowo, na 3 dni?

Oczywiście, istnieje możliwość zorganizowania "awaryjnej opieki" - w tym celu prosimy o telefon lub kontakt przez nasz formularz kontaktowy. W pilnych przypadkach, jesteśmy w stanie zorganizować opiekę z dnia na dzień.

Nie znalazłem odpowiedzi na stronie i pośród tych pytań i odpowiedzi...

Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość. Zawsze z chęcią pomożemy, odpowiemy na pytania czy doradzimy formę opieki :)

Nadal masz wątpliwości lub pytania?

Napisz do nas